İstanbul Kimya Endüstrisi

istanbulkimya-logo

Maskeleme Uygulaması

Maskeleme uygulaması, toz boya kataforez kaplama ve yüksek ısıda fırınlama gereken bir çok uygulama ve proseste vazgeçilmez olan maskeleme bantları uygulaması işlemler sırasında kullandığımız bir yöntemdir.  

maskeleme-bandi

Maskeleme uygulaması, toz boya kataforez kaplama ve yüksek ısıda fırınlama gereken bir çok uygulama ve proseste vazgeçilmez olan maskeleme bantları uygulaması işlemler sırasında kullandığımız bir yöntemdir.  Maskeleme bandının maskelenecek yüzeye yapışma durumunun çok kolay olması, yüksek ısıdan dolayı metalde yapışkanlık izi bırakmaması, yüksek ısılara dayanıklı olması ve birinci sınıf polyester olması esastır.

Kullandığımız Maskeleme Bantlarının Özellikleri

Uygulama esnasında kullandığımız bant, toz boya, yaş boya ve kataforez uygulamalarında ve birçok proseste kullanılan maskeleme amaçlı özel banttır.

Max. 220 °C sıcaklık dayanımı sunan kullandığımız maskeleme bantları 30 dakika’lık dayanma süresine sahip olması oldukça önemlidir.

Yüzey temizleme ve kaplama banyolarındaki işlem sırasında kullanılan kimyasal maddelere ise oldukça dayanıklıdır.

Maskeleme bandının uygulandığı yüzeylerde, fırınlama ve yapılan diğer işlemlerden sonra iz ve yapışkan bırakmaz.

Maskeleme bandı, istenilen genişlikte kesilebilir.

biz-maskeleme-uygulamasini-nasil-yapiyoruz
kullandigimiz-maskeleme-bantlarinin-ozellikleri

Biz Maskeleme Uygulamasını Nasıl Yapıyoruz?

Yaş Boya Uygulaması Ne İşe Yarar?

Birçok uygulama veya proses ile işlem yapılan parçalarda siz müşterilerimizden gelen isteklere göre parçaların kaplama ve boya istenmeyen bölümlerini uygun maskeleme bandı ile maskeleyerek ilgili bölümlerin kaplama ve boya almamasını ve kapattığımız yüzeylerin etkilenmemesini sağlıyoruz. Bazı parçalarda birden fazla maskeleme işlemi yapılmaktadır. İstanbul Kimya olarak yüzey maskeleme yapmak ve prosesden sonra korunan alanı sökmek için çok büyük özen gösteriyoruz.

Yüzey uygulaması ve diğer uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Firmamıza ait diğer Kimya Endüstri Hizmetleri için sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız!

yılından bugüne
2023
metrekare alanda
0
boyama tesisi
0