İstanbul Kimya Endüstrisi

istanbulkimya-logo

Bakalit Boyama Uygulaması

Bakalit boyama uygulaması ve diğer hizmetlerimiz konularında daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Temasa geçin

  bakalit-boyama-uygulamasi

  Bakalit Nedir?

  Bakalit boyama işlemine konu olan bakalit, yirminci yüzyılın başında Belçikalı bilim adamı Leo Baekeland tarafından tesadüfi bir deney kazasında keşfedilmiştir. Keşfedilen madde fildişi kadar pürüzsüz sert bir blok halinde ortaya çıkmıştır. Bakalit, ağırlığı yok gibiydi ama tahta gibi sert ve mekanik dayanıklılığı yüksek bir maddeydi.

  Bakalitin boyama yalıtımı, yangına dayanıklılığı ve neme karşı direnci, ahşab ürünlerden tamamen ayrılır.

  Bakalit Levhanın Avantajları

  Bakalit ürünleri, düşük hammadde fiyatları ve mükemmel ürün özellikleri (ürün iyi mekanik dayanıma, anti-statik ve ara elektrik yalıtımına sahiptir) nedeniyle birçok plastik ürün için ilk tercihtir. Bakalit ürünlerin ısıtılması ve şekillendirilmesi gerekmesine rağmen, işleme süresi sıradan plastiklere göre daha uzun ve kalıp aşınması daha fazladır. Ancak hammadde fiyatlarının baskın konumu nedeniyle hala birçok plastik parçanın yerine tercih edilen bir malzemedir.

  Bakalit, oda sıcaklığında iyi elektriksel özelliklere, iyi işlenebilirliğe ve ≤3‰ eğrilmeye sahip olduğundan, mükemmel elektriksel, mekanik ve işleme özelliklerine sahiptir. Kağıt bakalit, dünyadaki en yaygın laminat ve en çok yönlü ve kullanılan endüstriyel laminattır.

  bakalit-boya-uygulamasi
  bakalit-levhanin-avantajlari

  Bakalit Boya Uygulaması

  Bakalit boyama uygulaması ile levha uygulaması, elektrik fişleri, anahtarlar, şalt cihazları, tüp lamba tutucu, lamba kapağı, bobinler, elekrikli bileşenler için destek, kaplama, transformatörler, akü şarj cihazları kontrol panelleri, bobinler, kondansatör montajları gibi çeşitli elektriksel ve mekanik uygulamalar için kullanılır. Kademe değiştirici, ızgara kapağı aramtür takozları, jeneratör slot takozları, makina kalıp uygulamları yine kullanılan alanlar arasındadır.

  Yine bakalit boyama uygulaması ile levha uygulaması, yüksek mekanik performans gereksinimleri olan motorlar ve elektrikli ekipmanlardaki yalıtım yapı parçaları için uygundur. Ayrıca trafo yağında da kullanılabilir. İyi mekanik mukavemet, PCB endüstrisi delme pedleri, Trafo bobini yalıtım iskeleti, dağıtım kutuları, fikstür panoları, kalıp splintleri, yüksek ve alçak basınçlı dağıtım kutuları, paketleme makineleri, taraklar vb. için uygun hale getirir. Motorlarda, mekanik kalıplarda, ICT fikstürlerinde, form verme makinelerinde, delme makinelerinde, tezgah taşlama tablalarında da görebilirsiniz.

  Bakalit boyama uygulaması sırasında son teknoloji, uzman ekip kontrol noktaları ve kaliteli ekipman ile siz değerli üreticilere hizmet vermekteyiz.

  Bakalit boyama uygulaması için daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

  İstanbul Kimya Endüstrisi diğer tüm faaliyet alanları için https://www.istanbulkimya.com/faaliyetler/ adresini ziyaret ediniz.

  BİZİMLE
  İLETİŞİME GEÇİN

  HAYATINIZA
  RENK KATIYORUZ

  İhtiyaç duyduğunuz yüksek dayanımlı dekoratif çözümler için profesyonel ekibimizle yanınızdayız.