İstanbul Kimya Endüstrisi İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Firmamız Ekim 1997 tarihinde galvano olarak da bilinen kimyasal kaplama alanında faaliyet göstermek amacıyla “İstanbul Kimya Iç ve Dış Ticaret A.Ş.” adı altında kurulmuştur.

2003 yılında “Cubic Sistem” olarak bilinen özel bir film transfer sistemini Türkiye ile tanıştırmıştır.

2004 yılından sonra ise otomatik yaş boya tesislerini devreye alarak başta otomotiv ve beyaz eşya sektörü olmak üzere diğer sektörleri de (elektrik-elektronik, küçük ev aletleri v.b.) içine alarak yaş boya uygulamalarında faaliyetine devam etmiştir.

2009 yılında sistemine gelişmiş bir robot ilave ederek yeni yerinde “Yaş Boya Uygulama” tesisi olarak faaliyetine devam etmiştir.

2010 yılında ise Dudullu OSB’nde 7000 m2’lik bir alana otomatik 8 eksen boya tesisi kurarak başlıca beyaz eşya ve otomotiv firmalarına daha kaliteli ve yüksek boya dayanımlı üretim yapmanın gururunu yaşamaktadır.

yılında kuruluşumuzdan günümüze hep gelişerek hep ilerleyerek

m2 alanda, beyaz eşya ve otomotiv sektörü başta bir çok sektöre

çoklu eksenli otomatik boyama tesisi ile üretim yapıyoruz

Istanbul Kimya A.Ş. müşteri memnuniyetini hedefleyerek kaliteli hizmeti ve güvenilir imajını her geçen gün sağlamlaştırmaktadır.

Kuruluşundan bu yana istikrarlı bir gelişme göstererek zaman içinde hizmet verdiği sektör ağını genişletmekte, personele ve teknolojiye büyük yatırım yaparak, kendi deneyim ve bilgi birikimleri doğrultusunda, müşterilerine kendi AR-GE departmanları gibi hizmetler vermektedir.

Müşteri Odaklı çalışma ilkesi ve alanında bilgi birikimine sahip çalışanlarıyla “İstanbul Kimya Iç ve Dış Ticaret A.Ş.” ismi öncü kimyasal kaplamacı olarak özdeşleşmiş ve parolamız “Düşüncelerin gerçeğe dönüştüğü yer” olmuştur.

İlkelerimiz

İş Etiği ve Sosyal Sorumluluk Politikası

İstanbul kimya tüm çalışanlarıyla birlikte faaliyette bulunduğu alanlarda evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunmak, uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve tecrübelerimizi en iyi şekilde kullanarak ahlaki değerlerimizi yitirmeden sektörde öncü̈ firma olma vizyonunda ilerlemektedir.

Müşteri, tedarikçi ve çalışanlarımızla; saygı ve güvene dayalı paylaşımlarımızı profesyonel bakış açısıyla pekiştirerek uzun süreli ve kalıcı ilişkiler kurmak, ülke ekonomisi ve markalaşma ihtiyacına katkı sağlayan, sektöründe öncü, ekonomik bir değer yaratmak en kıymetli misyonumuzdur

Sertifikalarımız

Entegre Yönetim Sistemi Politikası

Kuruluşumuzdan bu yana ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Standardına uygun yönetim benimsenerek işletilmektedir. Günümüzde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO45001:2015 iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ISO14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ile belgelendirilmiştir. Bu doğrultuda;
Ürünlerin tasarımında çevre dostu girdiler kullanmayı, Ortaya çıkan atıklarını kaynağında azaltmayı ve çevreye minimum zarar verecek şekilde bertaraf edilmesini sağlamayı, etkin kullanım, geri kazanım ve yeniden değerlendirme çalışmalarını özendirip destekleyerek, enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlamayı, Doğayı gelecek nesillerden ödünç aldığımızı bildiğimiz için, doğayı korumaya yardımcı olmayı,

Ana ve En kutsal görevimiz sayıyoruz.

FARKINDALIKLAR

Otomasyon Üretim Sistemi

Yazılımsal Takip Sistemi

Yenilikçi Düşünce

Teknolojik Kontrol Sistemleri